اشتراک گذاری

تعمیر فن پروژکتور

با وجود آنکه فن پروژکتور، تأثیر بسزایی در افزایش عمر مفید دستگاه و قطعات آن دارد، اما گردگیری و سرویس‌های دوره‌ای آن، غالباً از سوی کاربران پروژکتور نادیده گرفته می‌شود. همین موضوع سبب می‌گردد تا فن پروژکتور در طول زمان، به دلیل انباشت گردوغبار دچار خرابی شده و از کار بیفتد. در چنین وضعیتی، دمای پروژکتور طی مدتی کوتاه، بالا رفته و پروژکتور پس از چند دقیقه خاموش می شود. البته گاه خرابی پیش آمده در فن پروژکتور حاد بوده و با گردگیری و سرویس‌های این‌چنینی برطرف نمی‌گردد.

در این شرایط لازم است تا پس از بررسی دقیق دستگاه، اقدامات لازم جهت تعویض و تعمیرات فن پروکتور آغاز گردد. نیاز به تعمیر فن پروژکتور و یا تعمیر آن، صرفاً پس از بررسی دستگاه و طی مراحل عیب‌یابی مشخص می‌گردد. توصیه می‌شود در صورت آگاه شدن از خرابی فن پروژکتور، هر چه سریع‌تر جهت تعمیر و بهسازی عملکرد آن اقدام شود. چرا که بروز خرابی در فن پروژکتور، -در کوتاه مدت- افزایش دمای قطعات این دستگاه و استهلاک آنها را -در دراز مدت- در پی خواهد داشت.

تعمیر فن پروژکتور

پیش از تعمیر فن پروژکتور موارد زیر را بررسی نمایید

کارشناسان تعمیر فن پروژکتور توصیه می‌کنند در صورت بروز خرابی در این قطعه موارد زیر بررسی و تست گردد:

  • به منظور کارایی هر چه بهتر فن پروژکتور توصیه می‌شود از تمیز بودن این بخش از دستگاه و عدم وجود گرد و غبار در آن اطمینان حاصل کنید.
  • توصیه دیگر کارشناسان در ارتباط با تعمیر فن پروژکتور آن است که فن پروژکتور را بررسی کنید و از درست کار کردن آن مطمئن شوید.
  • از این مسئله که فن ویدئو پروژکتور به درستی کار می کند و روشن می گردد اطمینان حاصل کنید.
  • تمیزی فیلتر پروژکتور نقش بسزایی در درست کار کردن فن ویدئو پروژکتور دارد. بنابراین فیلتر را بررسی کرده و از تمیز بودن آن مطمئن گردید. در صورت نیاز آن را تعویض نمایید.
  • فیلتر پروژکتور می‌بایست تمیز باشد سرویس‌های دوره‌ای آن جدی گرفته شود. بدین منظور توصیه می‌شود فیلتر ویدئو پروژکتور هر سه ماه تمیز و در صورت نیاز تعویض گردد.
  • از بسته نبودن مسیر جریان هوا برای پروژکتور مطمئن گردید. سعی کنید ویدئو پروژکتور را در هنگام استفاده در یک فضای باز قرار دهید تا از همه طرف جریان هوا دریافت نماید.
  • اطمینان حاصل کنید که جریان هوا برای پروژکتور مسدود نشده است و بصورت مناسب خنک می گردد.

تعویض فن پروژکتور

از آنجا که گرمای تولید شده توسط قطعات پروژکتور، -به ویژه لامپ پروژکتور- بالاست، فن پروژکتور نقش مهمی در افزایش و تداوم عمر مفید این دستگاه دارد. این قطعه، با تهویه هوای درون دستگاه و تعویض هوای گرم با سرد، دمای قطعات را به حد مطلوبی رسانده و امکان استهلاک و خرابی آنها را به حداقل میزان ممکن می‌رساند.توصیه می‌شود در صورت آگاه شدن از خرابی فن پروژکتور هر چه سریع‌تر جهت تعمیر و بهسازی عملکرد آن اقدام شود.در صورت نیاز به سرویس‌های تخصصی مرتبط با این قطعه می‌توانید به نمایندگی تعمیرات پروژکتور مراجعه کرده و با حضور در پارت تعمیر فن پروژکتور سرویس‌های تخصصی مورد نیاز را دریافت نمایید.

در صورتی که امکان مراجعه به نمایندگی تعمیرات ویدئو پروژکتور را ندارید، می‌توانید با ثبت درخواست «تعمیر پروژکتور در محل» سرویس‌های تخصصی مرتبط با تعمیر فن پروژکتور را دریافت نمایید. تعویض فن پروژکتور زمانی در دستور کار تعمیرکاران قرار می‌گیرد که به دلیل شدت خرابی‌های پیش آمده در فن، امکان تعمیر فن پروژکتور و رفع مشکلات پیش آمده در آن وجود نداشته باشد. اگر چه تعویض فن پروژکتور کار نسبتاً آسانی است اما به دلیل حساسیت بالای سایر قطعات توصیه می‌شود این کار به دست کارشناسان متخصص تعمیر پروژکتور انجام شود.

تعمیرات پروژکتور

نمایندگی تعمیرات پروژکتور

نمایندگی تعمیرات پروژکتور ارائه دهنده تمامی خدمات مرتبط با بازسازی، تعمیر، بازیابی، سرویس و گردگیری پروژکتورهای موجود در بازار است. خدمات ارائه شده در این مرکز محدود و منحصر به دستگاهی خاص نیست و تعمیرات پروژکتور NEC، ایسر، کانن، پاناسونیک و … را شامل می گردد. کاربران این محصولات می توانند صرف نظر از برند دستگاه خویش به نمایندگی تعمیرات پروژکتور مراجعه نموده و تخصصی ترین خدمات مرتبط با دستگاه خویش را دریافت نمایند.

در صورتی که به هر دلیل امکان حضور در مرکز تعمیرات پروژکتور وجود نداشته باشد می‌توان از سرویس تعمیر در محل پروژکتور استفاده کرد. در صورت استفاده از این سرویس، کارشناسان تعمیر خود در محل و آدرس ثبت شده از سوی متقاضی حضور می‌یابند و سرویس‌های تعمیر را برروی دستگاه پیاده می‌سازند.

3/5 (2 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩