اشتراک گذاری

برعکس کردن تصویر در ویدئو پروژکتور

اگر شما نیز به دلیل عدم آشنایی با شیوۀ برعکس کردن تصویر در ویدئو پروژکتور به این صفحه راهنمایی شدید، می‌توانید با دنبال کردن مقاله‌ی پیش رو، شیوه انجام این کار را فرا بگیرید. برای شروع بد نیست بدانید که تمامی پروژکتورها به طور معمول قابلیت برعکس کردن تصاویر را دارند.

البته همانگونه که می‌دانید اگر پروژکتوری به صورت سقفی (Ceiling) نصب شود، این پروژکتور به صورت خودکار تصویر را به صورت برعکس نشان خواهد داد. (چرا که دستگاه به حالت برعکس نصب شده و در نتیجه تصویر نیز برعکس نمایش داده می شود). به طور کلی دستورالعمل برعکس کردن تصویر در ویدئو پروژکتور بسته به نوع و مدل پروژکتور دارد. (این دستورالعمل در هر مدل پروژکتور متفاوت با دیگری است).

برعکس کردن تصویر در ویدئو پروژکتور

چند نکته درباره برعکس کردن تصویر در ویدئو پروژکتور

واژه‌های بکاررفته در راهنما جهت برعکس کردن تصویر معمولاً واژه هایی نظیر (Flip ,Rotate ,Reverse ,Upside-Down)، به معنی چرخاندن و یا برگرداندن تصویر هستند. بنابراین می‌توان با جستجوی این کلمات در کنترل دستگاه و یا بدنه اصلی کار برعکس کردن تصویر را انجام داد. همانگونه که گفته شد، اکثریت قریب به اتفاق ویدئو پروژکتورها گزینه‎ای برای برگرداندن تصاویر پخش شده بر روی صفحه نمایش و یا منو دستگاه دارند.

برخی از شرکت های سازنده، جهت آسانی کار با پروژکتور، این دکمه‌ها را بر روی پنل بالایی پروژکتور قرار داده‌اند. اگر چه روند برعکس کردن تصویر در ویدئو پروژکتور نسبت به نوع پروژکتور و کارخانه تولیدی آن فرق می‎کند اما اکثر پروژکتورها از طریق تغییر تنظیمات منو در روی صفحه نمایش امکان برگرداندن تصویر را به کاربر می‎دهند.

آموزش برعکس کردن تصویر در ویدئو پروژکتور سونی

برای آشنایی با شیوه برعکس کردن تصویر در ویدئو پروژکتورهای سونی کافی است تا مطلب درج شده در این بخش را مطالعه نمایید. پروژکتورهای سونی جزو آن گروه از پروژکتورهایی هستند که هم می‎توان آنها را بر روی میز قرار داد و هم در صورت نیاز بر روی سقف نصب کرد. استفاده از پروژکتور در هر کدام از این حالت‎ها ممکن است نیاز به تنظیم دوباره تصویر برای جلوگیری از برعکس شدن تصویر داشته باشد. تنظیمات وارونه کردن تصویر در قسمت منو قرار دارد. به طور کلی برای برعکس کردن تصویر در پروژکتور سونی می‌توانید از دو روش استفاده نمایید.

روش اول برعکس کردن تصویر در پروژکتور سونی

در روش نخست کافی است پروژکتور را روشن کنید و اجازه بدهید که دستگاه آماده کار شود. ممکن است پس از روشن شدن پروژکتور، دکمه منو کنترل را بزنید. فلش Down را آنقدر بزنید تا به قسمت تب Installation برسد. 

روش اول برعکس کردن تصویر در پروژکتور سونی

 

مکان نما را به سمت Image Flip ببرید و Enter بزنید. زمانی که Enter را فشار می‎دهید، گزینه ‎های HV H ،V ،Off نمایش داده می‌شوند.

سمت Image Flip

گزینه HV برای حالت‎های افقی و عمودی بکار می‎رود. گزینه H فقط برای حالت افقی به کار می‎رود. گزینه V فقط برای حالت عمودی و منظور هم از Off این است که تصویر وارونه نیست. (این حالت در زمانی است که پروژکتور بر روی میز استفاده می شود). پس از اتمام کرد، به منظور ذخیره کردن تغییرات و خروج، Menu را فشار دهید.

روش دوم برعکس کردن تصویر در پروژکتور سونی

در روش دوم برای برعکس تصویر، می‌توانید از ریموت کنترل استفاده کنید. از طریق ریموت کنترل یا پانل بالای دستگاه دکمه Menu را بزنید. در ادامه از میان گزینه‎های menu عنوان installation را انتخاب نمایید. از طریق گزینه Image Flip می‎توانید تصویر پروژکتور را وارونه کنید. از گزینه‎ های HV H ,V می‌توانید برای انجام تغییرات دلخواه استفاده کنید.

روش سوم برعکس کردن تصویر در پروژکتور 

می‌توانید با استفاده از منوهای ویدئو پروژکتور، حالت تصویر را تغییر دهید تا تصویر را از بالا به پایین و/یا از چپ به راست برگردانید. برای این کار پروژکتور را روشن کنید و یک تصویر نمایش دهید. از طریق تنظیمات و گزینه projection mode ، حالتی را که نیاز دارید و می خواهید استفاده کنید انتخاب کنید و Enter را فشار دهید. سپس به صفحه اصل بازگردید. البته در بعضی از مدل های ویدئو پروژکتور می‌توانید دکمه بی‌صدا کردن A/V روی کنترل از راه دور پروژکتور را برای حدود 6 ثانیه نگه دارید تا تصویر را وارونه کنید.

نمایندگی تعمیرات پروژکتور

نمایندگی تعمیرات پروژکتور ارائه‌دهنده تمامی خدمات مرتبط با بازسازی، تعمیر، بازیابی، سرویس و گردگیری پروژکتورهای موجود در بازار است. خدمات ارائه شده در این مرکز محدود و منحصر به دستگاهی خاص نیست و تمامی پروژکتورهای NEC، ایسر، کانن، پاناسونیک و … را شامل می گردد.

کاربران انواع پروژکتور می‌توانند صرف نظر از برند دستگاه خویش به نمایندگی تعمیرات پروژکتور مراجعه نموده و تخصصی ترین خدمات مرتبط با دستگاه خویش را دریافت نمایند. با توجه به سطح بالای تخصص و تجهیزات موجود در نمایندگی تعمیرات پروژکتور به جرأت می‌توان گفت که کارشناسان حاضر در این مجموعه قادر به ارائه برترین سطح کیفی خدمات ترمیم و تعمیر پروژکتور می‌باشند.‌

4/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩