اشتراک گذاری

آموزش تعویض لامپ پروژکتور

اگر از ویدئو پروژکتور استفاده می کنید، پیشنهاد می دهیم این مطلب را تا پایان دنبال کنید. ما در مورد نحوه تعویض لامپ پروژکتور اطلاعات کاربردی را به شما ارائه خواهیم داد. همانطور که می دانید ویدئو پروژکتور برای نمایش تصاویر روی یک نمایشگر بزرگ (عموما دیوار یا یک پرده سفید رنگ) مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه یک لامپ دارد که اگر خراب شده و یا بسوزد، روند کاری پروژکتور را مختل خواهد کرد.

اما نمی توان از سوختن لامپ یا نیم سوز شدن آن جلوگیری کرد. لامپ ویدئو پروژکتور هم مثل لامپ های خانه ها قابل تعمیر نبوده و باید تعویض شود. برای تعویض لامپ این دستگاه باید به ترتیب خاصی عمل کنید و نکات خاصی را نیز مد نظر قرار دهید. در غیر این صورت ممکن است با یک خطای کوچک، باعث خرابی دستگاه شوید. ما ضمن آموزش تعویض لامپ پروژکتور ، شما همراهان عزیز را با نکات و جزئیات این فرایند آشنا می کنیم. البته پیشنهاد می دهیم اگر قبلا تجربه باز و بسته کردن پروژکتور را نداشته اید، خودتان اقدام به تعویض لامپ نکنید و از یک تعمیرکار حرفه ای برای این منظور کمک بگیرید.

آموزش تعویض لامپ پروژکتور

فیلم آموزش تعویض لامپ پروژکتور

برای این که با جزئیات بیشتری در مورد روش و مراحل تعویض لامپ ویدئو پروژکتور آشنا شوید، می توانید فیلم آموزشی آن را ببینید. در این فیلم شما مراحل تعویض لامپ را به صورت کامل مشاهده می کنید. تکنسین دستگاه را با ابزار مخصوص باز می کند و لامپ را بیرون می آورد. سپس لامپ جدید را جایگزین کرده و مجددا پیچ ها و اتصالات دستگاه را می بندد.

 دیدن این فیلم به شما کمک می کند که در صورت نیاز، فرایند تعویض لامپ را انجام دهید. اما باید بدانید که تماشای فیلم آموزش تعویض لامپ پروژکتور به تنهایی برای تعویض این قطعه کافی نیست. توصیه می شود برای جلوگیری از آسیب دیدگی دستگاه، تعویض لامپ پروژکتور خود را به تعمیرکاران با تجربه واگذار کنید.

مراحل تعویض لامپ ویدئو پروژکتور

برای تعویض لامپ ویدئو پروژکتور باید به ترتیب زیر عمل کنید:

  1. اول ابزار لازم شامل پیچ گوشتی متناسب با پیچ های دستگاه، یک دستکش تمیز و نرم و یک دستمال میکروفیبر را تهیه کنید.
  2. ویدئو پروژکتور را خاموش کرده و از برق بکشید تا کاملا خنک شود و حرارتی نداشته باشد.
  3. حالا محافظ لامپ را به آرامی بردارید. این قطعه معمولا پشت دستگاه قرار دارد و باید پیچ های آن را با احتیاط باز کنید.
  4. چهارمین مرحله در آموزش تعویض لامپ ویدئو پروژکتور ، مربوط به بیرون آوردن اسمبلی لامپ است؛ برای این کار، باید همه سیم های متصل به این قطعه را با دقت از آن جدا کنید.
  5. لامپ سوخته را جایی بگذارید که با لامپ جدید جابجا نشود.
  6. در این مرحله کل محفظه لامپ ویدئو پروژکتور مورد نظرتان را با دستمال نرم و تمیز، پاک کنید.
  7. همه کابل های برق را به لامپ جدید وصل کنید و آن را داخل محفظه قرار دهید.
  8. محفظه لامپ را ببندید و بعد از چند دقیقه، دستگاه را روشن کرده و آن را تست کنید.
مراحل تعویض لامپ ویدئو پروژکتور

هزینه تعویض لامپ ویدئو پروژکتور

هزینه تعویض لامپ ویدئو پروژکتور به مدل و برند ویدئو پروژکتور و اقداماتی که برای رفع مشکلاتش انجام می شوند بستگی دارد. تکنسین های متخصص این مرکز، دستگاه را بررسی کرده و هزینه تعویض لامپ پروژکتور را به صورت دقیق اعلام می کنند.

هزینه تعویض لامپ ویدئو پروژکتور

نمایندگی تعمیرات پروژکتور

برای این که از تعمیر پروژکتور خود به درست ترین شکل ممکن اطمینان داشته باشید، با نمایندگی تعمیرات پروژکتور در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید. استفاده از تجهیزات پیشرفته و نوین تعمیرات و نظارت کادر فنی حرفه ای در این مجموعه موجب شده که سطح کیفی سرویس های این مجموعه به بالاترین حد رسیده و دارای تمایزی فاحش با سایر مراکز مشابه باشد. با توجه به حساسیت های موجود در فرایند تعمیر و نگهداری ویدئو پروژکتور ، مراحل کار توسط متخصصین زبده و با کمترین درصد خطا انجام می گردد. مرکز تخصصی تعمیرات ویدئو پروژکتور برای اثبات صحت خدماتش در این حوزه، گارانتی معتبری را نیز به کاربران ارائه می دهد.

به این ترتیب شما کاربران ارجمند می توانید اطمینان داشته باشید که پروژکتورتان به دقت بررسی شده و پس از طی فرایند تعمیر، مثل روز اول کار می کند. رفع مشکلاتی از جمله به هم ریختن تصویر، به هم ریختگی رنگ، سوختن لامپ، خاموش شدن دستگاه، روشن نشدن، کار نکردن و … از جمله خدمات واحد تعمیرات نمایندگی پروژکتور به شمار می روند. گفتنی است نمایندگی تعمیر پروژکتور محصولات تمامی برندهای این دستگاه از جمله ریکو، کانن، ایسر، اپسون، پاناسونیک، فوجیتسو، ایسوس، لد، سونی، زیراکس، شارپ و … را تحت پوشش خدمات تخصصی اش قرار می دهد.

4.5/5 (2 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩