اشتراک گذاری

چگونه می توان طول عمر لامپ ویدئو پروژکتور را افزایش داد؟

یکی از اجزای اصلی ویدئو پروژکتورهای موجود در بازار فارغ از برند سازنده، لامپ درونی آن ها است. هر لامپی دارای طول عمر مشخصی است که طی استفاده از آن به اتمام می رسد. این موضوع در خصوص لامپ ویدئو پروژکتور نیز صدق می کند. اما اگر استفاده ی درستی از لامپ مصرفی پروژکتور داشته باشید، می توانید بر طول عمر مفید آن بیافزایید. در ادامه به تشریح راه های افزایش طول عمر لامپ ویدئو پروژکتور می پردازیم.

افزایش طول عمر لامپ ویدئو پروژکتور

روش های کاربردی برای افزایش طول عمر لامپ ویدئو پروژکتور

برای افزایش طول عمر لامپ پروژکتور باید لامپ را از خطر گرم شدن نجات دهید. بدین ترتیب کارایی صحیح لامپ حفظ می شود. این کار را از طریق راهکارهای زیر انجام دهید:

1. انتخاب محل مناسب برای نصب ویدئو پروژکتور

اولین راهکار برای افزایش طول عمر لامپ ویدئو پروژکتور، تغییر محل نصب ویدئو پروژکتور است. باید محلی را برای نصب و راه اندازی انتخاب کنید که دارای تهویه ی مناسبی باشد. جریان هوا می بایست از اطراف پروژکتور بدون مانع خاصی در تردد باشد. نصب پروژکتور پشت به دیوار و یا ستون های سنگی و بزرگ می تواند باعث و بانی پیدایش خطر افزایش گرمای لامپ دستگاه شود.

2. گردگیری پروژکتور با استفاده از اسپری هوای فشرده

یکی دیگر از راهکارهای ساده ی افزایش طول عمر لامپ ویدئو پروژکتور، گردگیری دستگاه به صورت کاملا اصولی و استاندارد می باشد. درزها و شیارهای پروژکتور باید کاملا عاری از ذرات گرد و غبار باشند. هر چند وقت یک بار طبق میزان گرد و غبار محیطی که پروژکتور در آن نصب شده است، توسط اسپری هوای فشرده پروژکتور مورد نظر را گردگیری کنید.

3. تعویض فیلتر پروژکتور

در راستای افزایش طول عمر لامپ ویدئو پروژکتور باید به تعویض فیلترهای ویدئو پروژکتور نیز دقت داشته باشید. این فیلترها برای جلوگیری از نفوذ ذرات گرد و غبار به درون دستگاه کاربرد دارند. اگر فیلترهای پروژکتور از عملکرد اصلی خود دور شوند، دستگاه با مشکل گرمای بیش از حد پردازشی رو به رو خواهد شد.

4. کاهش تعداد دفعات روشن و خاموش کردن پروژکتور

خاموش و روشن کردن پی در پی ویدئو پروژکتور به راحتی مانع از حفظ کیفیت لامپ سیستم خواهد شد. لامپ پروژکتور به طور معمول حدود یک دقیقه طول می کشد تا در حال اجرا در یک جریان پایدار شود. این ولتاژ ناهماهنگ با ساختار درونی پروژکتور کارایی دستگاه را مختل می کند. اگر شما پروژکتور خود را مرتبا خاموش و روشن کنید، بخار جیوه تحت فشار آن بی ثبات خواهد شد. چنین مسئله ای تاثیر به سزایی در ظهور مشکل سوختگی لامپ ویدئو پروژکتور دارد.

5. استفاده از حالت ذخیره نیروی ویدئو پروژکتور

معمولا پروژکتورهای امروزی و جدید دارای دو حالت هستند: Normal mode و Economy mode. حالت اکونومی به نحوی باعث حفظ کارایی لامپ دستگاه خواهد شد. این حالت معمولا روشنایی کمتری نمایش می دهد. در صورت امکان با استفاده از دفترچه ی راهنمای ویدئو پروژکتور وضعیت مذکور را انتخاب کنید.

5/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩