اشتراک گذاری

ریست کردن تایمر لامپ در ویدئو پروژکتور

ریست کردن تایمر لامپ در ویدئو پروژکتور زمانی ضروری می‌گردد که، لامپ پروژکتور مورد استفاده، به دلایلی چون اتمام عمر مفید، خرابی شدید و یا هر دلیل دیگری تعویض شده است. در این شرایط نیاز است تا شمارشگر ساعت لامپ به عدد صفر برگردانده شود. تنظیم مجدد یا reset کردن تایمر لامپ کار چندان دشواری نیست و با طی مراحلی کوتاه در بخش تنظیمات دستگاه قابل انجام است. نکته موجود در این میان، تفاوت انجام تنظیمات در هر برند و مدلی از ویدئو پروژکتور است.

در بخش‌های آتی روش ریست کردن تایمر لامپ در ویدئو پروژکتورهای متفاوت شرح داده شده است. ضمن انکه برای اطلاع از شیوه انجام این کار می‌توانید، به دفترچه راهنمای مدل پروژکتور خود مراجعه کنید. در صورت وجود هر گونه ابهام و اشکال با وجود مطالعه موارد زیر و مراجعه به دفترچه راهنمای پروژکتور، می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی درج شده در وبسایت با کارشناسان نمایندگی تعمیرات پروژکتور تماس گرفته و راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایید.

ریست کردن تایمر لامپ در ویدئو پروژکتور

آموزش ریست کردن تایمر لامپ در ویدئو پروژکتور

ریست کردن تایمر لامپ در ویدئو پروژکتور، همانگونه که گفته شد، بسته به مدل و نوع دستگاه ممکن است نیاز به طی مراحل متفاوتی داشته باشد. در این بخش برخی از روش‌های موجود جهت تنظیم مجدد یا reset کردن تایمر پروژکتور بنکیو، پروژکتور اپسون، پروژکتور NEC، پروژکتور سونی، پروژکتور ال جی، پروژکتور ایسر و در نهایت پروژکتور پاناسونیک آموزش داده شده است. در صورت وجود هر گونه ابهام و اشکال با وجود مطالعه موارد زیر و مراجعه به دفترچه راهنمای پروژکتور، می‌توانید از طریق بخش “تماس با ما” با کارشناسان نمایندگی تعمیرات ویدئو پروژکتور در ارتباط باشید و راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایید.

1. تنظیم مجدد لامپ پروژکتور بنکیو / BenQ 

برای ریست کردن تایمر لامپ این پروژکتور، ابتدا دستگاه را روشن کنید. پس از روشن شدن پروژکتور، دکمه منو را انتخاب کنید. در منوی دستگاه مراحل SYSTEM SET UP : Advanced > Lamp setting را دنبال نمایید. سپس فلش ▼ را فشار دهید تا گزینه Reset پررنگ شود. پس از پررنگ شدن دکمه ریست، Mode/Enter را بزنید.

با این کار علامت هشداری مبنی بر اینکه آیا می خواهید که تایمر لامپ را راه اندازی مجدد کنید یا خیر در صفحه ظاهر می شود. گزینه مورد نظر را انتخاب و Enter را بزنید. با این کار ریست تایمر لامپ به عدد صفر انجام می‌پذیرد. این مراحل در مدلهای بنکیو  MX503H/MS507H/TW519/MS517/MX518/MW519/MS517F/MX518F قابل انجام است. (توجه: در صورتی که لامپ دستگاه جدید نباشد و تایمر لامپ پروژکتور ریست گردد، ممکن است به دستگاه آسیب برسد).

2. ریست reset کردن تایمر لامپ پروژکتور NEC

به منظور ریست کردن تایمر لامپ در ویدئو پروژکتور NEC ، مشابه نمونه‌های پیشین، ابتدا دکمه Menu را انتخاب نمایید تا منوی پروژکتور باز شود. همانگونه که در تصویر مشخص است، از تب های موجود در بالا، می‌بایست reset را انتخاب کنید. پس از این کار گزینه Clear Lamp Hour را انتخاب کنید تا کارکرد لامپ پاک گردد. با ریست شدن نشان‌گر ساعات کارکرد لامپ، شاهد خاموش شدن چراغ نشانگر وضعیت خواهیم بود.

3. ریست کردن تایمر لامپ در ویدئو پروژکتور ال جی

برای ریست کردن تایمر در ویدئو پروژکتور ال جی ابتدا لامپ را با رعایت استانداردها و بر اساس اطلاعات موجود در دفترچه راهنمای پروژکتور، تعویض کنید. پس از تعویض لامپ، پروژکتور را روشن کنید. دکمه Menu را فشار داده و پس از باز شدن منو به بخش Lamp Setting بروید. از بین گزینه ها Clear Lamp Hours را انتخاب کنید. در آخرین مرحله با انتخاب Yes دستگاه را ریست کنید.

4. ریست کردن تایمر لامپ پروژکتور ایسر

برای ریست کردن تایمر این برند از پروژکتور ابتدا لامپ را با رعایت استانداردها و بر اساس اطلاعات موجود در دفترچه راهنمای پروژکتور، تعویض کنید. پس از تعویض لامپ، پروژکتور را روشن کنید و دکمه Menu را فشار دهید. پس از باز شدن منو به بخش Management بروید. در این بخش گزینه Lamp Hour Reset را انتخاب کنید و در ادامه برای پاک کردن کارکرد لامپ گزینه Yes را برگزینید.

5. ریست کردن تایمر لامپ در ویدئو پروژکتور اپسون

برای تنظیم مجدد یا reset کردن تایمر لامپ پروژکتور اپسون ابتدا دکمه Menu را انتخاب کنید تا منوی پروژکتور برای شما باز گردد. 

تنظیم مجدد یا reset کردن تایمر لامپ پروژکتور اپسو

از طریق فلش های جهتی‌ای که مشاهده می‌کنید دکمه Reset را انتخاب نمایید. در این بخش، دو گزینه دیگر نیز برای شما به نمایش درخواهد آمد. با انتخاب Reset lamp life می‌توانید کل زمان کارکرد لامپ را پاک کرده و آن را مجددا روی ساعت تنظیم کنید. بنابراین هنگام تنظیم لامپ این مراحل را انجام دهید. (به تصویر زیر دقت نمایید).

انتخاب Reset lamp life

6. ریست reset کردن تایمر لامپ پروژکتور سونی

برای به صفر رساندن کارکرد لامپ در پروژکتور سونی، ابتدا لامپ را با رعایت استانداردها و بر اساس اطلاعات موجود در دفترچه راهنمای پروژکتور، تعویض کنید. پس از تعویض لامپ، پروژکتور را روشن کنید. با روشن شدن پروژکتور دکمه Menu را فشار دهید و به بخش Lamp Setting بروید. از میان گزینه‌های موجود، مورد Lamp Timer Reset را انتخاب نمایید. پس از مشاهده پیغام، گزینه Yes را انتخاب کنید تا  ریست کردن تایمر لامپ در ویدئو پروژکتور به سرانجام رسد.

4.5/5 (2 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید