اشتراک گذاری

چرا تصویر کامپیوتر به ویدئو پروژکتور ارسال نمی‌شود؟

یکی از اشکالات نسبتاً شایع مشاهده شده در حین کار با ویدئو پروژکتورها، ارسال نشدن تصویر کامپیوتر به ویدئو پروژکتور است. برخی از کاربران گزارش داده‌اند که پس از نصب دیتا پروژکتور و اتصال کابل های آن، تصویر مدنظرشان از کامپیوتر بر روی دیتا پروژکتور ارسال نمی‌شود. تجربه کارشناسان ما در نمایندگی تعمیرات ویدئو پروژکتور نشان داده است که علت های بسیاری می‌توانند سبب روشن نشدن ویدئو پروژکتور و به تبع آن ارسال نشدن تصویر کامپیوتر به ویدئو پروژکتور گردند؛ که البته از میان این علل برخی شایع‌تر و رایج‌ترند.

اگر شما نیز متوجه وجود این اشکال در پروژکتور و کامپیوتر خود شده‌اید، توصیه می‌شود موارد درج شده در بخش بعد را بررسی نمایید. در صورتی که اشکال پیش آمده همچنان ادامه داشت با کارشناسان ما در نمایندگی تعمیر پروژکتور تماس گرفته و راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایید.

ارسال نشدن تصویر کامپیوتر به ویدئو پروژکتور

رفع مشکل ارسال نشدن تصویر کامپیوتر به ویدئو پروژکتور

در این بخش سه روش کارامد جهت رفع مشکل ارسال نشدن تصویر کامپیوتر به ویدئو پروژکتور آموزش داده خواهد شد. اگر شما نیز متوجه وجود این اشکال در پروژکتور و کامپیوتر خود شده‌اید، توصیه می‌شود موارد درج شده در این بخش را امتحان کنید. در صورتی که علی‌رغم پیاده کردن روش‌های زیر، مشکل پیش آمده همچنان ادامه داشت با کارشناسان ما در مرکز تعمیر پروژکتور تماس بگیرید.

اطمینان از نصب بودن کارت گرافیک کامپیوتر یا لپ تاپ

مرحله اول برای رفع این مشکل، مطمئن شدن از بابت نصب بودن کارت گرافیک کامپیوتر یا لپ تاپ تان است. برای این کار می‌بایست ابتدا بر روی آیکون MY COMPUTER بر روی دسکتاپ‌تان، کلیک راست کنید. پس از این کار گزینه MANAGE  را بزنید. از میان گزینه‌های موجود به بخش DEVICE MANAGER  بروید.

در این قسمت میتوانید درایور های سیستم خود را مشاهده کنید و بررسی کنید که آیا کارت گرافیک شما نصب است یا خیر. برای این کار به درایور مربوط به گرافیک در قسمت  DISPLAY ADAPTERS توجه کنید. در صورت وجود علامت تعجب زرد رنگی در کنار این بخش، نیاز است که دوباره سی دی های مربوط به درایورهای گرافیک را نصب نمایید.

تغییر و تنظیم ورودی دیتا پروژکتور

راه حل ساده دیگر برای رفع مشکل ارسال نشدن تصویر کامپیوتر به ویدئو پروژکتور، ایجاد تغییر در ورودی دیتا پروژکتور است. می‌بایست ورودی دیتا پروژکتور را بر روی حالتی قرار دهید که می خواهید از آن ورودی تصویر بگیرید. برای مثال اگر قرار است تصاویر موردنظر خود را از طریق پورت HDMI دریافت نمایید می‌بایست ورودی دیتا پروژکتور شما نیز بر روی HDMI  قرار داده شود.

(این دو ورودی می‌بایست سازگار و شبیه به هم باشند. بنابراین آنها را چک کرده و در صورت نیاز آنها را تغییر دهید. در صورت نیاز به راهنمایی جهت این کار با کارشناسان ما در نمایندگی تعمیر ویدئو پروژکتور تماس بگیرید.)

فعال کردن خروجی ویندوز

مورد دیگری که انجام آن می‌تواند به رفع مشکل ارسال نشدن تصویر کامپیوتر به ویدئو پروژکتور کمک کندف فعال کردن خروجی ویندوز است. این کار در ویندوز های XP ، ۷ و۸ به دو صورت متفاوت انجام می‌شود. برای فعال کردن خروجی ویندوز در ویندوز XP ، بر روی فضای خالی از صفحه نمایش راست کلیک کنید و بر روی گزینه Graphics Options بروید.

برای انجام این کار در ویندوز ۷ و ۸ می‌توانید از کلیدهای میانبر ویندوز و p بر روی صفحه کلید به صورت همزمان استفاده کنید. با این کار 4 گزینه برای شما فعال خواهد شد. از میان گزینه‌های نمایش داده شده می‌توانید حالت خروجی مدنظرتان را انتخاب کنید.

نمایندگی تعمیرات پروژکتور، همراه همیشگی شما

نمایندگی تعمیرات پروژکتور ارائه دهنده تمامی خدمات مرتبط با بازسازی، تعمیر، بازیابی، سرویس و گردگیری پروژکتورهای موجود در بازار است. خدمات ارائه شده در این مرکز محدود و منحصر به دستگاهی خاص نیست و تمامی پروژکتورهای NEC، ایسر، کانن، پاناسونیک و … را شامل می گردد. نمایندگی تعمیرات پروژکتور واحدهای تعمیرات تخصصی انواع پروژکتور را با تیمی از باتجربه ترین  مهندسین و  متخصصین تعمیرات راه اندازی نموده است. این واحد با بهره گیری از سال ها تجربه در امر تعمیرات سخت افزار و استفاده از بروزترین تجهیزات الکترونیکی، کلیه تعمیرات سخت افزاری انواع پروژکتور را با قطعات اورجینال و مناسب ترین هزینه به مشتریان عزیز ارائه می دهد.

4/5 (2 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩