اشتراک گذاری

مزایا و معایب ویدئو پروژکتورهای جیبی

ویدئو پروژکتورهای جیبی جزو جدیدترین فناوری ها هستند. این دستگاه قابلیت حمل راحتی دارند. وزن این ویدئو پروژکتورها زیر یک کیلوگرم بوده و کاربردی بسیار راحت دارند. همچنین قیمت این دستگاه نیز بسیار مناسب بوده و ایده آل جهت استفاده در مکان های مختلف است.

ویدئوپروژکتورهای جیبی قادر به پخش تصاویر بزرگ تا 65 اینچ هستند. این دستگاه از یک منبع نور جامد LED یا لیزر استفاده می کند و بعضی از آنها نیز از فناوری DLP به جای LED استفاده می کنند. اگر شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که می خواهید برای محیط کار خود و یا سرگرمی و تماشای فیلم از این ویدئو پروژکتورهای مینی استفاده کنید ، ادامه این مقاله از نمایندگی تعمیرات پروژکتور را مطالعه نمایید.

مزایا و معایب ویدئو پروژکتورهای جیبی

اینو بخون حتما به کارت میاد : ویدئو پروژکتورهای مخصوص بازی

مزایای ویدئو پروژکتور مینی

1. جابه جایی راحت

یکی از مهم ترین مواردی که در مزایا و معایب ویدئو پروژکتورهای جیبی باید به آن اشاره کرد قابلیت حمل یا جابه جایی راحت این دستگاه است. ویدئو پروژکتورهای جیبی وزن کم و ابعاد کوچکی دارند و به همین دلیل می توان از آنها در هر موقعیت و محیطی استفاده کرد ، از جمله هنگام سفرهای اداری و کاری.

2. مقرون به صرفه بودن

از موارد دیگری که می توان در مزایا و معایب ویدئو پروژکتورهای مینی به آن اشاره کرد ، مقرون به صرفه بودن این دستگاه ها است. این ویدئو پروژکتورها می توانند با قیمتی کمتر بهترین ویژگی های این فناوری را به کاربر ارائه دهند.

3. پخش فیلم های سه بعدی

از ویژگی های دیگری که می توان رد مقاله ” مزایا و معایب ویدئو پروژکتورهای جیبی” به آن اشاره کرد ، پخش فیلم های سه بعدی به صورت مقرون به صرفه و بدون هزینه اضافی پردازش است.

4. نصب آسان

امکان نصب آسان نیز یکی دیگر از مواردی است که می توان در مزایا و معایب ویدئو پروژکتورهای مینی به آن اشاره کرد. این دستگاه را بدون کمک هیچ متخصصی می توان نصب و راه اندازی کرد.

5. کاهش خستگی چشم

این دستگاه چون نسبت به ساید صفحه نمایش ها امکان استفاده در اتاق هایی را دارند که نور بیشتری در آنها فراهم است و در واقع با 300 انسی لومن کار می کنند در نتیجه هنگام مشاهده فیلم با آنها فشار کمتری به چشم کاربر می آید. که این یکی از ویژگی های خوبی است که می توان در مقاله مزایا و معایب ویدئو پروژکتورهای جیبی به آن توجه داشت.

مزایا و معایب ویدئو پروژکتورهای جیبی

معایب ویدئو پروژکتور مینی

1. نویز

از اولین معایبی  که می توان در مزایا و معایب ویدئو پروژکتورهای مینی به آن اشاره کرد ، وجود نویز در صدای پخش شده توسط این دستگاه است. این پروژکتورهای جیبی دارای یک فن داخلی هستند که به تازگی لامپ کمک می کنند. حال این فن در پس زمینه ، اختلالات زیادی ایجاد می کند و می تواند صدا را با مشکل مواجه کند. به جهت بهره مندی از کیفیت صدای خوب باید صدا را زیاد کرد.

2. تعمیر و نگهداری

از معایب دیگری که می توان در مقاله ” مزایا و معایب ویدئو پروژکتورهای جیبی” به آن اشاره کرد این است که هزینه تعمیر و نگهداری این دستگاه نسبتا زیاد است. ویدئو پروژکتورهای جیبی نیاز به پشتیبانی دائم داشته و برای مشاهده تصاویر از لامپ استفاده می کنند. این لامپ ممکن است به سرعت بسوزد و نیاز به تعویض داشته باشد

3. دقت رنگ و وضوح بیشتر

یکی دیگر از مواردی که در مزایا و معایب ویدئو پروژکتورهای مینی به آن توجه کرد ، دقت رنگ و وضوح تصاویر است. هنگام استفاده از ویدئو پروژکتور گیمینگ باید یک صفحه نمایش سفید داشته باشید زیرا رنگ های دیگر دقت رنگی مناسب را ارائه نمی دهند. صفحه ای که رنگ هایی غیر از سفید داشته باشد می تواند رنگ های مختلف را به سمت یک تصویر کسل کننده متمایل کنند.

پروژکتورها دارای محدوده ی مشخصی هستند که دقت وضوح بیشتری را ارائه می دهند و باید آن را به صورت دستی تنظیم کنید.

نور نقش مهمی در کیفیت تصویر دارد و نور بیشتر نیز به لومن بیشتر نیاز دارد و انسی لومن بیشتر نیز به معنی هزینه بیشتر است. لومن می تواند نور تصاویر را سفید کند و در اتاق های تاریک تصاویر با کیفیت تری ارائه دهد. از این پروژکتورها باید در یک اتاق روشن استفاده شود. پروژکتور تهیه شده باید دارای 3000 لومن باشد در غیر این صورت کار نخواهد کرد.

5/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩