اشتراک گذاری

ویدئو پروژکتورهای مخصوص بازی

ویدئو پروژکتور مخصوص بازی از جمله تجهیزاتی است که افرادی که به بازی های کامپیوتری علاقمند هستند، از آن بسیار استفاده می کنند. بزرگ ترین مزیت داشتن پروژکتور ، اندازه احتمالی تصویر است. تصویر بزرگ تر، این احساس را به شخص می دهد که خود در تصویر غوطه ور است و خود را بخشی از آن می بیند.

استفاده از یک ویدئو پروژکتور برای بازی بسیار خوب و جذاب است. اگر بخواهیم آن را با صفحه تلویزیون مقایسه کنیم، باید بگوییم که حداکثر بزرگی یک صفحه تلویزیون حدود 100 اینچ است. اما شما با استفاده از ویدئو پروژکتور می توانید صفحه بسیار بزرگ تری داشته باشید.

ویدئو پروژکتورهای مخصوص بازی

نکاتی در مورد خرید ویدئو پروژکتور مخصوص بازی

قبل از خرید یک ویدئو پروژکتور برای بازی باید اطلاعاتی در مورد آن داشته باشید تا خرید بهتری انجام دهید. باید این را به شما بگوییم که یک ویدئو پروژکتور ممکن است برای یک نفر خوب باشد اما برای دیگری مناسب نباشد. 

دلیل آن است که افراد مختلف معیارهای متفاوتی برای انتخاب دارند. پس بهتر است اول بدانید که برای شما چه ویژگی هایی اهمیت دارد و سپس اقدام به خرید کنید. پس در این مرحله حتما فاکتورهای مورد نظر خود را شناسایی کنید و آن ها اولویت بندی نمایید.

هزینه خرید ویدئو پروژکتور بازی

همان طور که می دانید به طور کل هزینه مربوط به بازی های کامپیوتری بالاست. به هر حال، باید توجه کنید که دامنه قیمت ویدئو پروژکتور مخصوص بازی بسیار زیاد است. با توجه به این که شما می خواهید چقدر برای آن هزینه کنید بسیار اهمیت دارد تا شما با همان مقدار هزینه بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

این را باید در نظر داشته باشید که ممکن است با ارزان خریدن ویدئو پروژکتور، بعدا مجبور به خرید لوازم جانبی شوید. پس بهتر است از ابتدا همه چیز را در مورد خرید و بودجه خود در نظر بگیرید تا در آینده هزینه های اضافی به شما تحمیل نشود.

هزینه خرید ویدئو پروژکتور بازی

وضوح تصویر

کیفیت وضوح یکی از مهم ترین فاکتورها برای انتخاب ویدئو پروژکتور مخصوص بازی محسوب می شود.

هرچه وضوح تصویر بالاتر باشد، شما لذت بیشتری از بازی یا تماشای فیلم می برید و در هنگام بازی یا تماشای فیلم، خود را بیشتر در تصویر حس می کنید. و تصویر برای شما واقعی تر خواهد بود یک ویدئو پروژکتور باید وضوح خوبی ارائه دهد. همچنین باید وضوح مناسبی در نورهای مختلف داشته باشد.

رزولوشن ویدئو پروژکتور

در هنگام خرید حتما باید به رزولوشن ویدئو پروژکتور مخصوص بازی دقت کنید. تا بتوانید تصویر واضح تری داشته باشید و دیدن جزئیات بیشتر لذت بیشتری را برای شما به همراه آورد.

روشنایی یا نور ویدئو پروژکتور برای بازی

لازم است توضیح دهیم که مقیاس اندازه گیری روشنایی در پروژکتور لومن است. این فاکتور از مهم ترین فاکتورهای خرید نیست، اما اگر شما نمی توانید اتاق خود را هنگام بازی تاریک کنید.

توصیه می کنیم از ویدئو پروژکتور مخصوص بازی استفاده کنید که تعداد لومن بالا دارد. البته تعداد لومن هرچه بیشتر شود، قیمت بالاتر می رود. اگر شما در اتاقی بازی می کنید که همیشه روشن است توصیه می شود تعداد لومن 1000 تا 2000 را برای خرید انتخاب کنید.

سطح نمایش ویدئو پروژکتور مخصوص بازی

سطح نمایش ویدئو پروژکتور بسیار اهمیت دارد.

برای انتخاب اندازه مناسب ویدئو پروژکتور مخصوص بازی باید فضایی را که می خواهید از آن استفاده کنید اندازه بگیرید. اگر به این فاکتور دقت نکنید ممکن است بعدا برای فیکس کردن مکان و پروژکتور مجبور به پرداخت هزینه مضاعف شوید.

وزن ویدئو پروژکتور

این فاکتور شاید به نظر برسد که چندان مهم نیست اما اگر می خواهید آن را در جایی قرار دهید که امکان افتادن آن وجود دارد، حتما به وزن آن توجه کنید.

چون اگر یک ویدئو پروژکتور سبک بخرید، اگر بیفتد آسیب چندانی نخواهد دید، اما یک ویدئو پروژکتور سنگین، در صورت افتادن ممکن است آسیب جدی ببیند.

وزن ویدئو پروژکتور

کنتراست

کنتراست همان طوری که حدس می زنید، هر چه بالاتر باشد، تصاویری را ایجاد می کند که عمق بیشتری دارند. این فاکتور هزینه خرید شما را چندان بالا نمی برد، ولی روی کیفیت تصاویر اثر زیادی دارد. ما به شما نسبت کنتراست 15000:1 را پیشنهاد می کنیم.

اینو بخون حتما به کارت میاد : آموزش تعویض لامپ پروژکتور

تاخیر ورودی کم

تاخیر ورودی به معنی فاصله زمانی است که بین دریافت سیگنال تا زمان پخش وجود دارد. همانطور که در تلویزیون شاهد تاخیر ورودی هستید، در ویدئو پروژکتور مخصوص بازی هم تا حدی تاخیر ورودی دارید. 

یادتان باشد قبل از اینکه اقدام به خرید ویدئو پروژکتور بازی کنید، مشخصات مختلف پروژکتور از جمله میزان تاخیر ورودی را چک کنید. البته باید در نظر داشته باشید که بعضی از پروژکتورها تنظیماتی دارند که این تاخیر را به حداقل می رسانند.

بهتر است ویدئو پروژکتوری را انتخاب کنید که تاخیر ورودی کمتر از 1/0 ثانیه داشته باشد. تاخیر ورودی بیشتر از این مقدار ممکن است بازی شما را مختل کند. در صورتی که از نظر بودجه مشکلی ندارید سعی کنید پروزکتوژهای دارای تاخیر ورودی کمتر از این مقدار را بخرید.

نرخ تازه سازی

نرخ تازه سازی به این معنی است که صفحه نمایش شما چند بار در ثانیه تازه می شود. همان طور که شاید حدس بزنید، هرچه نرخ تازه شدن بیشتر باشد، شما تصاویر بهتری خواهید داشت. ما به شما نرخ تازه سازی 120  هرتز را پیشنهاد می کنیم. اما به هرحال نرخ تازه سازی 60 هرتز نیز خوب است

پشتیبانی از HDR

پشتیبانی از HDR به معنی محدوده دینامیکی بالا است. وقتی این گزینه بالا باشد به این معنی است که طیف گسترده تری از رنگ ها را ارائه می دهد و سطوح روشنایی هم افزایش می یابد. این ویژگی موجب می شود که تصاویر واقعی تر و زنده تر باشند.

ویدئو پروژکتور مخصوص بازی که از اچ دی آر پشتیبانی می کنند موجب ایجاد تصاویری زنده تر و جذاب تر می شوند و رنگ ها و سطوح واقعی تر به نظر می رسند.

مزایا و معایب ویدئو پروژکتور برای بازی

در اینجا قصد داریم در مورد مزایا و معایب ویدئو پروژکتور مخصوص بازی برای شما توضیح دهیم. باید بگوییم ویدئو پروژکتور گیمینگ هم مانند هر چیز دیگر مزایا و همچنین معایبی دارد که قبل از خرید بهتر است به آنها توجه کنیم.

مزایا و معایب ویدئو پروژکتور برای بازی

مزایای ویدئو پروژکتور مخصوص بازی

یکی از مواردی که برای بسیاری از افراد مهم ترین دلیل خرید ویدئو پروژکتور است، اندازه بسیار بزرگ تر آن از اکثر تلویزیون هاست. علاوه بر این، هزینه خرید آن بسیار کمتر از خرید تلویزیون است.

 علاوه بر این باید در نظر داشته باشید که تلویزیون های ارزان تاخیر ورودی نسبتا بالایی دارند اما ویدئو پروژکتور مخصوص بازی را با هزینه کمتر و تاخیر ورودی کمتر می توان خرید. یک ویدئو پروژکتور به نسبت تلویزیون ها معمولا قابلیت حمل بیشتری دارند و همچنین تصویر بسیار بزرگ تری ایجاد می کنند.

معایب ویدئو پروژکتور مخصوص بازی

برای استفاده از ویدئو پروژکتور گیمینگ باید اتاقی را برای این کار آماده کنید. به عبارت دیگر راه اندازی ویدئو پروژکتور مخصوص بازی مانند وصل کردن تلویزیون ساده نیست. اولین موردی را که باید در نظر داشته باشید این است که اتاقی را که برای آن در نظر می گیرید باید به اندازه کافی تاریک باشد.

در ضمن معمولا لازم است یک صفحه نمایش داشته باشید چون معمولا تابش تصویر روی دیوار مناسب نیست.

نکته دیگری را که باید توجه کنید آن است که شما به بلندگوهای جداگانه نیاز دارید و معمولا نیاز است که بلندگو بخرید.

لازم به توضیح است که برخی از ویدئو پروژکتور برای بازی دارای بلندگوهای داخلی هستند، اما معمولا کیفیت خیلی خوبی ندارند. همچنین برای لذت بردن از بازی ممکن است احتیاج به هدفون داشته باشید.

اشکال دیگری که ممکن است با آن روبرو شوید آن است که پروژکتورها امکان دارد نویز داشته باشند یا ممکن است دارای صدای بلندی باشند. به علاوه احتمال داغ کردن آن ها وجود دارد.

معرفی بهترین ویدئو پروژکتور مخصوص بازی

امروزه به دلیل جذابیت بازی در صفحات ویدئو پروژکتور، بسیاری از شرکت های معروف اقدام به تولید ویدئو پروژکتور کرده اند. ما در اینجا قصد داریم برخی از بهترین ویدئو پروژکتور مخصوص بازی را به شما معرفی کنیم تا بتوانید خرید بهتری داشته باشید.

معرفی بهترین ویدئو پروژکتور مخصوص بازی

ویدئو پروژکتور اپتما OPTOMA UHD35 ؛ یکی از بهترین ویدئو پروژکتور مخصوص بازی

این ویدئو پروژکتور دارای بازی های زنده است و شما با خرید و استفاده از آن ها در فیلم ها غرق می شوید. تاخیر ورودی این ویدئو پروژکتور مخصوص بازی حدود 2/4 میلی ثانیه است. شدت روشنایی در این مدل 3600  لومن است. همچنین دارای تصاویر با کیفیت و عالی دارد. این دستگاه برای بازی های آنلاین یک انتخاب بسیار مناسب است.

ویدئوپروژکتور اپسون مدل 5040UBE THEATRE PROJECTOR

این ویدئو پروژکتور مخصوص بازی یکی از بهترین پروژکتورهای خانگی است. این پروژکتور هم برای تماشای فیلم و هم برای بازی بسیار عالی است. این پروژکتور دارای طیف رنگی گسترده است و تصویری فوق العاده می سازد. صفحه نمایش 2500 لومن است.

وزن آن با وجود کیفیت بالایش سبک است. این ویدئو پروژکتور حتی در اتاق روشن هم کیفیت خوبی دارد.

ویدئو پروژکتور Acer Gaming Video Projector

این ویدئو پروژکتور مخصوص بازی دارای وضوح 1080 است. لومن آن 2200 بوده و کنتراست 2000:1 است. نمایش تصویر در دامنه 54 تا 300 اینچ می باشد.

ویدئو پروژکتور BenQ TK700Sti 4K DLP Gaming

این ویدئو پروژکتور مخصوص بازی از HDR پشتیبانی می کند. تاخیر ورودی در آن 16 میلی ثانیه است. تصاویر آن از حدود 30 تا 300 اینچ است. تک بلنگوی داخلی آن دارای توان 5 وات است. این ویدئو پروژکتور در مکان های روشن هم مناسب است.

ویدئو پروژکتور دکتر جی مدل HI-04

این ویدئو پروژکتور یک مدل کم حجم و سبک است. کیفیت خوبی دارد و برای اجرای بازی مناسب است. به هرحال این مدل دارای قلبلیت نمایش سه بعدی نیست که باید در نظر داشته باشید.

ویدئوپروژکتور شیائومی مدل M055MGN

این ویدئو پروژکتور دارای وضوح تصویر FHD 1920*1080  است. کنتراست آن 1:1200  بوده و 500 لومن است. بازه نمایشگر 60 تا 120 اینچ است. همچنین مجهز به USB و HDMI می باشد. این ویدئو پروژکتور مخصوص بازی نقاط قوتی دارد که بسیاری از افراد را به سوی خود جلب می کند.

این نقاط قوت شامل پشتیبانی از HDR بوده و همچنین اسپیکرها با قابلیت پشتیبانی از DTS HD و Dolby Audio  است.

اینو بخون حتما به کارت میاد : راهنمای خرید ویدئو پروژکتور

کلام آخر

ویدئو پروژکتور مخصوص بازی تجهیزاتی است که روز به روز افراد بیشتری را به خود جذب می کند. اگر می خواهید ویدئو پروژکتور بازی بخرید، توصیه می کنیم به همه علاقمندی ها و همچنین بودجه خود توجه کنید. تا با توجه به مقدار هزینه ای که می خواهید در نظر بگیرید، بهترین گزینه را انتخاب کنید.

ما در این مقاله نکات مهمی را برای شما گفتیم و برخی از بهترین مدل های ویدئو پروژکتور گیمینگ را به شما معرفی کردیم. امیدواریم با انتخاب مناسب ویدئو پروژکتور بیشترین لذت را از خریدتان ببرید.

4/5 (2 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩