اشتراک گذاری

تمیز کردن فیلتر پروژکتور چه موقع ضروری است؟

تمیز کردن فیلتر پروژکتور امری است که هر چند وقت یک بار باید آن را انجام داد. فیلتر از ورود گرد و غبار به داخل دستگاه جلوگیری کرده و به عملکرد خنک کردن دستگاه کمک می کند. همانطور که اطلاع دارید تمامی قطعات درون پروژکتور به وسیله فن ها خنک می شوند. اگر گرد و غبار روی قطعات یا روی فن قرار گیرد آنگاه دمای دستگاه افزایش یافته و به تدریج قطعات آن دچار آسیب می شوند. بنابراین فیلتر با تصفیه هوا، مانع ورود گرد و غبار و ذرات دیگر به دستگاه می شود.

توجه داشته باشید که گرد و غبار علاوه بر اینکه دمای دستگاه را افزایش می دهد، روی لامپ پروژکتور، پانل LCD و لنز آن اثر مخرب داشته و باعث کاهش کیفیت تصاویر و یا تداخل رنگ می گردد. با توجه به اهمیت نقش فیلتر در سلامتی پروژکتور، بررسی و تمیز کردن آن امری لازم و ضروری است.

اما شاید این سوأل برای شما مطرح شده باشد که چه زمانی باید فیلتر پروژکتور را تمیز کرد؟ برای رسیدن به پاسخ این سوأل همراه مرکز سخت افزار ایران باشید تا تمامی نکات لازم را در خصوص زمان تمیز کردن فیلتر دستگاه به شما ارائه کند. همچنین درصورتی که جهت رفع مشکل پروژکتور خود نیاز به کمک داشتید می توانید با کارشناسان این مرکز تماس گرفته و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

تمیز کردن فیلتر پروژکتور

زمان تمیز کردن فیلتر پروژکتور

تمیز کردن فیلتر دستگاه بسته به محیطی که پروژکتور در آن عمل می کند متفاوت است. اگر محیط از حداقل گرد و غبار برخوردار باشد بنابراین نیاز نیست در بازه زمانی کوتاه مدت نسبت به تمیز کردن این قطعه اقدام کرد. اما محیطی که گرد و غبار زیادی دارد باید فیلتر را به دفعات بررسی کرده و آن را تمیز کرد. دفترچه راهنمای دستگاه برای زمان تمیز کردن فیلتر پروژکتور پیشنهادهایی ارائه می کند. به طور معمول هر ۱۰۰ تا ۳۰۰ ساعت یکبار، باید برای  تمیز کردن فیلترها اقدام کرد. البته همانطور که گفته شد بهتر است با توجه به نوع محیط هر چند وقت یکبار فیلتر را مورد بازدید قرار داده تا اگر گرد و غبار زیادی دارد نسبت به تمیز کردن و یا تعویض آن اقدام کنید.

نشانه هایی برای تمیز کردن فیلتر پروژکتور

نشانه های مختلفی ممکن است در صورت کثیفی فیلتر و یا خرابی آن در دستگاه بروز کند. اکثر پروژکتورها دارای چراغ های هشدار دهنده LED می باشند. در برخی از مدل ها نیز بر روی صفحه نمایش پیغام هایی نمایش داده می شود. اما به طور کلی چنانچه رنگ چراغ دستگاه به یکی از این حالت ها باشد آن گاه باید برای تمیز کردن فیلتر پروژکتور اقدام کنید: پرتغالی چشمک زن (نشان دهنده گرم بودن دستگاه)، قرمز چشمک زن (ایراد در سیستم خنک کننده و سنسور درجه) و قرمز ثابت (احتمال خاموش شدن دستگاه به دلیل داغ شدن بیش از اندازه).

تعویض فیلتر پروژکتور

گاهی اوقات تمیز کردن فیلتر پروژکتور به دلیل از دست دادن کیفیت این قطعه، جوابگو نبوده و باید تعویض شود. برای این کار با خرید یک فیلتر جدید و باز کردن درپوش پروژکتور، آن را تعویض کنید. توجه داشته باشید که فیلترها پس از مدتی کار کردن نیاز به تعویض دارند و صرفاً با تمیز کردن آنها نمی توان عمر آنها را افزایش داده و به سلامت دستگاه کمک کرد. تمیز کردن فیلتر پروژکتور از جمله اقدامات لازمی است که هرچند وقت یکبار باید انجام داد اما تعویض فیلتر پروژکتور درصوت خرابی و بی کیفیت شدن این قطعه انجام می شود.

تعمیرات پروژکتور در تهران و کرج

درصورتی که در ویدئو پروژکتور خود ایراد یا مشکلی مشاهده کرده اید آن را به مرکز سخت افزار ایران بسپارید. این مرکز یکی از مراکز معتبر و رسمی تعمیر ویدئو پروژکتور در تهران و کرج است که با تیمی متخصص و باتجربه قادر به رفع عیوب پروژکتور می باشد. لازم به ذکر است که مرکز سخت افزار ایران 6 شعبه در تهران و یک شعبه در کرج دارد و تمامی خدمات مورد نیاز کاربران را به آنان ارائه می کند. همچنین تعمیر انواع پروژکتور در این مرکز انجام می شود و منحصر به یک برند یا دستگاه خاصی نیست. پروژکتور NEC، پروژکتور ایسر، پروژکتور سونی، پروژکتور فوجیتسو، پروژکتور ایسوس و… همگی در این مجموعه با استفاده از مدرن ترین تجهیزات، تعمیر می شوند.

3/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید