اشتراک گذاری

بی رنگ شدن تصاویر در ویدئو پروژکتور

معمولا منظور اکثر افراد از کم نور شدن ویدئو پروژکتور همان بی رنگ شدن تصاویر در ویدئو پروژکتور است. اگر ویدئو پروژکتور شما نیز کم نور شده است ؛ راه حل های مختلفی برای رفع این مشکل وجود دارد البته ابتدا باید مشخص شود که این مشکل به چه دلیلی اتفاق افتاده است.

بی رنگی عکس در پروژکتور می تواند دلایل مختلفی از مشکلات اجزای داخلی تا مشکلات بیرونی و غیر مرتبط با دستگاه ، داشته باشد ؛ در ادامه ی این مقاله کارشناسان تعمیر ویدئوپروژکتور به بررسی دلایل و راه کارهای رفع مشکل پرداخته اند.

بی رنگ شدن تصاویر در ویدئو پروژکتور

اینو بخون حتما به کارت میاد : رفع مشکلات رنگ تصاویر در پروژکتور

دلایل بی رنگ شدن تصاویر در ویدئو پروژکتور

1. رنگ صفحه نمایش

یکی از دلایل رنگ نداشتن تصاویر در ویدئو پروژکتور ، رنگ صفحه نمایش است. اگر تصویر دستگاه را روی دیوار نمایش می دهید ؛ رنگ دیوار می تواند باعث بی رنگ شدن تصاویر در ویدئو پروژکتور شود. در واقع اگر رنگ دیوار کمی تیره باشد و کاملا سفید نباشد ، باعث ایجاد شدن چنین مشکلی در دستگاه می شود. برای اینکه از سفیدی رنگ دیوار مورد استفاده اطمینان حاصل کنید.

می توانید ویدئو پروژکتور را در یک اتاق دیگر با همان فاصله از دیوار تست کنید و یا اگر امکان جابه جایی دستگاه را ندارید می توانید چند ورق کاغذ یا مقوای سفید مقابل ویدئو پروژکتور خود قرار داده و تصویر را با قبل از آن مقایسه کنید. به طور کلی بهترین روش برای رفع مشکل بی رنگ شدن تصاویر در ویدئو پروژکتور استفاده از یک پرده سفید برای نمایش است.

2. میزان نور محیط

یکی دیگر از دلایل رنگ نداشتن تصاویر در ویدئو پروژکتور ، میزان نور محیط است. زمانی که نور محیط کم بوده و یا نور متضادی در محیط به کار رفته ، عملکرد ویدئو پروژکتور ضعیف تر می شود. بنابراین برای رفع این مشکل بهتر است که میزان روشنایی پروژکتور خود را با خاموش کردن سایر چراغ های اتاق و جلوگیری از ورود نور طبیعی از پنجره ، تنظیم کنید.

3. فاصله دستگاه از صفحه نمایش

از موارد دیگری که بر روی بی رنگ شدن تصاویر در ویدئو پروژکتور تاثیر می گذارد ، میزان فاصله دستگاه از صفحه نمایش است. ویدئو پروژکتور هم مانند وسایل نوری دیگر در فواصل دورتر ، نور را با قدرت کمتری ارسال می کند. بنابراین برای اینکه مطمئن شوید عدد این فاصله از صفحه نمایش برای دستگاه شما چند است باید به سایت یا دفترچه راهنمای آن مراجعه کنید. به طور کلی برای رفع این مشکل باید کمی ویدئو پروژکتور را به دیوار نزدیک کنید.

4. تنظیمات Eco-Mode

حالت اکو می تواند روشنایی لامپ ، میزان گرم شدن دستگاه ، میزان کارکرد ویدئو پروژکتور و صدای فن را کاهش دهد. این ویژگی در مصرف برق و عمر لامپ ویدئو پروژکتور صرفه جویی می کند. در حالی که در وضعیت عادی ویدئو پروژکتور حداکثر روشنایی لامپ را تنظیم می کند. بنابراین فعال بودن این گزینه در تنظیمات دستگاه می تواند یکی دیگر از دلایل بی رنگ شدن تصاویر در ویدئو پروژکتور باشد و برای غیر فعال کردن آن باید به سراغ منوی تنظیمات دستگاه خود بروید.

بی رنگ شدن تصاویر در پروژکتور

این مقاله ی کاربردی را از دست ندهید : نحوه تنظیم اندازه تصویر ویدئو پروژکتور

5. ضعیف شدن لامپ دستگاه

یکی دیگر از دلایل رنگ نداشتن تصاویر در ویدئو پروژکتور ، ضعیف شدن لامپ آن است. اگر برای مدت طولانی است که دارید از یک ویدئو پروژکتور لامپی استفاده می کنید احتمالا زمان آن رسیده که لامپ دستگاه خود را تعویض کنید. انجام این کار بسیار ساده است و خودتان نیز می توانید آن را انجام دهید.

6. تنظیمات Auto Iris

از مواردی که می تواند باعث بی رنگ شدن تصاویر در ویدئو پروژکتور شود ، فعال شدن تنظیمات Auto Iris در دستگاه است. این تنظیمات باعث می شود تا روشنایی دستگاه بسته به صحنه نمایش داده شده تنظیم شود. به عنوان مثال در نمایش تصاویر تاریک ، این تنظیمات نور کمتری را به دستگاه وارد می کند تا سیاهی عمیق تری را در صفحه نمایش ایجاد کند. در مقابل اگر رنگ روشن تری برای نمایش وجود داشته باشد ، این تنظیمات با عبور نور بیشتر ، کیفیت رنگ بهتر و دقیق تری را ارائه می دهد.

تنظیمات Auto Iris بیشتر زمانی استفاده می شود که کاربر می خواهد در یک فضای باز از ویدئو پروژکتور استفاده کند و بهتر است برای محیط های بسته این تنظیمات را از طریق منوی دستگاه و به کمک ریموت کنترل آن ، غیر فعال کنید.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩