اشتراک گذاری

تعمیر مشکلات رنگ تصاویر در پروژکتور

رنگ تصاویر موضوع بسیار مهمی در پروسه ی استفاده از ویدئو پروژکتورهای مختلف است. اگر رنگ تصاویر کمبود خاصی داشته باشد، استفاده از پروژکتور دشوار می شود. در چنین مواقعی ارائه کنفرانس کاملا بی فایده است. البته گاهی این مشکل طبیعی بوده و شدت زیادی ندارد. به هرحال نمایندگی تعمیرات پروژکتور روزانه به ترمیم و بازیابی ویدئو پروژکتورهایی می پردازد که کاربران از خرابی رنگ آن ها شکایت می کنند. این مراحل بازیابی کاملا براساس پارامترهای استاندارد انجام شده و دارای گارانتی می باشند. حال سوال اینجاست که چه زمانی باید برای تعمیر مشکلات رنگ در تصاویر پروژکتور اقدام کرد؟ چه نوع تغییر رنگی اصلا در ویدئو پروژکتورها نیاز به تعمیر دارد؟ با ما باشید تا پاسخ این سوالات را بیابید.

مشکلات رنگ در تصاویر پروژکتور

چگونه خرابی رنگ تصاویر پروژکتور را برطرف کنیم؟

مراجعه برای تعمیر مشکلات رنگ در تصاویر پروژکتور در صورتی ضروری است که نتوان با راهکارهای ساده ای چون گردگیری کیفیت پروژکتور را بازیابی کرد. متاسفانه در اغلب موارد کاربر ویدئو پروژکتورهای مختلف، بررسی ساده و ابتدایی ساختار این دستگاه را نادیده می گیرد. اما یک تعویض کابل می تواند به راحتی بسیاری از خرابی های پروژکتور را از بین ببرد. پیشنهاد می کنیم زمانی برای تعمیر مشکلات رنگ در تصاویر پروژکتور اقدام کنید که تعویض کابل VGA متصل به پروژکتور، پاکسازی بدنه ی پروژکتور و تنظیم دوباره ی بخش نور و رنگ دستگاه کارساز نباشد.

حالت های مختلف  مشکلات رنگ در تصاویر پروژکتور

مشکلات رنگ در تصاویر پروژکتور می تواند حالت های مختلفی داشته باشد. اینکه دقیقا رنگ تصویر های ویدئو پروژکتور به شکلی تغییر کرده و از روند اولیه ی خود دور شده است، تعیین کننده ی نوع تعمیر است. خرابی های رایج تصویر پروژکتور عبارتند از:

وجود هاله های رنگی در تصویر

اگر در نمایش هر تصویری که پروژکتور ارائه می دهد، سایه هایی به رنگ های زرد، قرمز، بنفش یا آبی دیده شود، مراجعه به مراکز تعمیراتی معتبر الزامی است. این ایراد یک نقص فنی مهم است که برطرف سازی آن خارج از عهده ی کاربران عادی است. هاله های رنگین کمانی به دلیل اختلالی در بخش چرخه رنگ پروژکتورهای DLP یا صفحات پلاریزه در پروژکتورهای LCD شکل می گیرند. البته شاید سرویس دهی و یا کالیبره مجدد ماژول رنگ نیز ایراد موجود در پروژکتور را مرتفع سازد. به هر حال مشکل هر چه که باشد در نمایندگی تعمیرات پروژکتور به بهترین شکل ممکن از بین خواهد رفت.

لکه های موجود بر روی تصاویر پروژکتور

لکه های کوچک و بزرگ در تصاویری که پروژکتور به نمایش می گذارد، می تواند ساده ترین مشکل احتمالی در پروژکتور باشد. رفع مشکلات رنگ در تصاویر پروژکتور در راستای از بین رفتن لکه های سیاه یا رنگی نمایان شده با سرویس دهی و پاکسازی صفحات پلاریزه، ماژول ها و چرخه ی رنگ انجام می شود. به طور کلی براساس عقیده ی کارشناسان هر 6 ماه یک بار باید وضعیت ویدئو پروژکتورها مورد بررسی قرار بگیرند و به طور اصولی و صحیح گردگیری شوند. برای انجام این سرویس های منظم دوره ای نیز می توانید از نمایندگی تعمیرات پروژکتور کمک بگیرید.

سیاهی کامل بخشی از تصاویر پروژکتور

ویدئو پروژکتورهای DLP معمولا با شکستگی تراشه ی خاصی درون خود دیگر قدرت سابق را در ارائه ی تصاویر ندارند. در چنین شرایطی سیاهی کامل یا حذف نیمی از تصاویر پروژکتور امری طبیعی است. تعمیر مشکلات رنگ در تصاویر پروژکتور برای رفع این مشکل با تعویض تراشه شکسته شده DLP ممکن خواهد بود. البته خرابی های مرتبط با بلوک های نوری و منشور ویدئو پروژکتور نیز به سیاه شدن بخشی از تصاویر پروژکتور ختم می شود. تکنسین های نمایندگی تعمیرات پروژکتور با اعمال مراحل عیب یابی ریزبینانه ساختار پروژکتور را بررسی کرده و پس از شناسایی نوع ایراد، آن را تعمیر می نمایند.

تعمیر ویدئو پروژکتورهای مختلف را از ما بخواهید.

ویدئو پروژکتور دستگاهی با ساختار مدرن و حساس می باشد که ممکن است پس از مدتی استفاده دچار خرابی شود بنابراین در نگهداری ویدئو پروژکتور باید نهایت دقت را به کار ببرید. در این راستا نمایندگی تعمیرات پروژکتور مناسبترین گزینه ی انتخابی است. این نمایندگی مرکزی فوق تخصصی است که زیر نظر کارشناسان مجرب و ماهر اداره می شود. با حضور در یکی از شعب نمایندگی تعمیرات پروژکتور بالاترین سطح از خدمات را در مدت زمان کوتاهی دریافت کنید. کیفیت و اصالت امور تعمیراتی این مجموعه نیز با ارائه ی گارانتی و ضمانت نامه های معتبر کتبی تضمین می شوند.

5/5 (1 امتیاز)