اشتراک گذاری

چرا ویدئو پروژکتور روشن نمی شود؟

روشن نشدن هر دستگاهی می تواند نگران کننده ترین مشکلی باشد که در طول عمر آن سیستم برای کاربر اتفاق می افتد. ویدئو پروژکتورهای مختلف نیز از بروز این مشکل در امان نیستند و ممکن است در اثر دلایل متعددی دیگر روشن نشوند. منشا اصلی مشکل روشن نشدن ویدئو پروژکتور عموما کاملا تخصصی است و باید تحت نظر کارشناسانه تعمیرکاران بررسی شود. البته گاهی نیز امکان دارد مشکل بسیار جزیی باشد و با اتصال صحیح سیم برق دستگاه به منبع تغذیه برطرف گردد. در مقاله ی پیش رو قصد داریم شما را با کلیه جوانب تعمیراتی معضل روشن نشدن ویدئو پروژکتور آشنا سازیم.

روشن نشدن ویدئو پروژکتور

مرگ ویدئو پروژکتور و روشن نشدن آن

روشن نشدن ویدئو پروژکتور از آن دسته از مشکلاتی است که باید بدون فوت وقت برطرف شود. متاسفانه احتمال اینکه با تداوم این مشکل آسیب های درونی ویدئو پروژکتور از قطعه ای به قطعه ی دیگر سرایت کنند، وجود دارد. در واقع هر دستگاه دیجیتالی که با معضل روشن نشدن دست و پنجه نرم می کند؛ به سوی مرگ کامل پیش می رود. هرچه زودتر به فکر نجات ساختار درونی دستگاه مورد نظر باشید، هزینه های تعمیراتی هم کمتر خواهد بود.

 تعمیر زود هنگام می تواند در حفظ کیفیت اولیه ی دستگاه نیز نقش داشته باشد. روشن نشدن ویدئو پروژکتور حالت های مختلفی دارد که باید طی اعمال مراحل ریزبینانه شناسایی شود. تکنسین های ما در نمایندگی تعمیرات پروژکتور ضمن استفاده از تجهیزات فنی پیشرفته هر یک از اختلالات مرتبط با روشن نشدن ویدئو پروژکتور را یافته و آن ها را در مدت زمان کوتاهی تعمیر می نمایند.

6 دلیل اصلی برای روشن نشدن ویدئو پروژکتور

 روشن نشدن ویدئو پروژکتور دارای 6 دلیل اصلی می باشد که عبارتند از:

روشن نشدن ویدئو پروژکتور و خرابی برد پاور آن

شاید پررنگ ترین دلیلی که هر کاربری برای بروز مشکل روشن نشدن دستگاه های برقی و دیجیتال به ذهنش می رسد، خرابی پاور باشد. این موضوع باعث می شود افراد برای رویارویی با مشکل روشن نشدن ویدئو پروژکتور و دیگر سیستم های دیجیتال چند باری دکمه ی پاور را بفشارند. لازم است بدانید که فشار بیش از حد به دکمه ی پاور معمولا چاره ساز نبوده و حتی ممکن است باعث تشدید خرابی برد پاور ویدئو پروژکتور شود.

 اگر هیچ واکنشی با زدن دکمه ی پاور از ویدئو پروژکتور مورد استفاده ی خود مشاهده نمی کنید، دست از فشردن دوباره ی آن بردارید و با مراکز تعمیراتی معتبر تماس بگیرید. خاطرنشان می نماییم که نمایندگی تعمیرات پروژکتور مناسب ترین گزینه ی انتخابی برای رفع اختلالات برد پاور انواع پروژکتورهای موجود در بازار است.

چشمک زدن چراغ اخطار پروژکتور و روشن نشدن آن

روشن نشدن ویدئو پروژکتور به هنگام قرمز شدن چراغ اخطار آن از اختلالات لامپ دستگاه نشات می گیرد. چنین شرایطی در اثر داغی بیش از حد دستگاه و استفاده ی طولانی مدت از پروژکتور رخ می دهد. بنابراین پیشنهاد می کنیم چند دقیقه ای پروژکتور را به حال خود رها سازید. با خنک شدن دستگاه، از بسته نبودن دریچه های موجود در بدنه ی سیستم نیز مطمئن شوید. پاکسازی فیلترهای هوای پروژکتور می تواند برای بازیابی عملکرد لامپ ویدئو پروژکتور موثر واقع شود. اما اگر پس از اعمال چنین راهکارهای ساده ای همچنان شاهد استمرار دمای بالای پروژکتور هستید، احتمالاً ایرادات ساختاری خاصی در لامپ و یا سیم پیچ  ویدئو پروژکتور وجود دارد که باید هر چه سریع تر تعمیر شود.

خرابی مین برد ویدئو پروژکتور

ناکارآمدی مین برد عامل مهمی در روشن نشدن ویدئو پروژکتور است. ضعیف شدن این بخش از ویدئو پروژکتور دارای نشانه هایی چون بی کیفیتی تصاویر پخش شده و یا خاموشی ناگهانی سیستم پس از چند دقیقه روشن بودن می باشد. البته بی کیفیتی تصاویر می تواند تحت تاثیر علل دیگری نیز ظهور کند.

 در هر روی مشکل هر چه که باشد با به تعویق انداختن پروسه ی تعمیرات به خاموشی کامل ویدئو پروژکتور می انجامد. لازم به ذکر است که کارشناسان ما در نمایندگی تعمیرات پروژکتور کلیه ی ایرادات ساختاری مین برد را در سطح کیفی بی نظیری تعمیر می نمایند.

نمایش پیغام no signal در پروژکتور

اگر ویدئو پروژکتور با نمایش پیغام no signal قادر به فعالیت اصلی خود و شکل گیری تصاویر مختلف نیست، ابتدا وضعیت چراغ پاور دستگاه را بررسی کنید. خاموش بودن این چراغ به معنای عدم تأمین برق پروژکتور است. کابل برق سیستم را بررسی نمایید و با وصل کردن آن به پریز برق، دکمه پاور Power را بار دیگر فشار دهید. از برداشته شدن پوشش روی لنز ویدئو پروژکتور نیز اطمینان حاصل کنید. 

فراموش نکنید که کابل های ارتباطی را هم بر اساس آنچه که در دفترچه ی راهنما ذکر شده است، وصل نمایید. به عنوان مرحله ی آخر تنظیمات دستگاه را بررسی کنید. در بخش Menu قسمت Video Input Signal مطمئن شوید، تنظیمات روی RGB یا YCbCr/YPbPR قرار گرفته باشند.

نمایش پیغام no signal در پروژکتور

قفل بودن پنل ویدئو پروژکتور

قفل بودن پنل ویدئو پروژکتور یکی از دلایل جزیی روشن نشدن ویدئو پروژکتور است. احتمال دارد تنظیمات ویدئو پروژکتور مورد نظر به گونه ای چیده شده باشد که عملیات روشن شدن تنها با استفاده از ریموت آن امکان پذیر شود. برای اطلاع از نحوه ی تغییر تنظیمات می توانید از دفترچه ی راهنمای دستگاه نیز استفاده کنید.

تنظیم اشتباه منبع تصویر و مشکل روشن نشدن ویدئو پروژکتور

عدم شناسایی منبع اصلی تصویر نیز باعث روشن نشدن ویدئو پروژکتور می شود. برای تعیین منبع تصویر دکمه Source بر روی پنل دستگاه را بزنید. پس از آن با توجه به شیوه ارتباطی مورد نظر، گزینه مناسب را انتخاب کنید. برای مثال اگر پروژکتور را با کابل HDMI به کامپیوتر متصل نموده اید، باید با استفاده از دکمه Source منبع را به HDMI تغییر دهید تا پروژکتور منبع دیتا را تشخیص دهد.

راه حل های رفع مشکل روشن نشدن ویدئو پروژکتور

1. Sleep Mode را در ویدئو پروژکتور بررسی کنید

درست مانند لپ‌تاپ‌ها و دستگاه‌های الکترونیکی هوشمند، پروژکتورها حالت standby mode یا Sleep Mode دارند که معمولاً برای حفظ انرژی استفاده می‌شود، زیرا اکثر لوازم صوتی و تصویری به این گزینه نیاز دارند. 

2. بررسی کنید که آیا دکمه روشن/خاموش پروژکتور قفل است یا خیر

یکی دیگر از مشکلات رایجی که منجر به مشکل روشن نشدن پروژکتور میشود، این است که دکمه پاور در حالت قفل(lock mode) است.

نمایندگی تعمیرات پروژکتور

پروژکتور دستگاهی با ساختار مدرن و حساس می باشد که ممکن است پس از مدتی استفاده دچار خرابی شود. اختلالات ساختاری پروژکتورها عموما فارغ از نوع و برند سازنده ی آن ها می باشد و در اثر بی احتیاطی های کاربران ایجاد می شود. نمایندگی تعمیرات پروژکتور مجموعه ای فوق تخصصی و حرفه ای است که هر یک از مشکلات احتمالی پروژکتورها را به بهترین شیوه ی ممکن برطرف می سازد. این دپارتمان کلیه ی مراحل تعمیر پروژکتور را تحت نظر کارشناسان حرفه ای شکل داده و به همراه گارانتی های معتبر عرضه می دارد.

3.7/5 (4 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩