اشتراک گذاری

کار نکردن ریموت کنترل ویدئو پروژکتور

گاهی کاربران با مشکل کار نکردن ریموت کنترل ویدئو پروژکتور مواجه می شوند. در این حالت با فشار دادن دکمه های روی کنترل هیچ واکنشی از سوی دستگاه دریافت نمی شود و نمی توانید دستورات خود را اجرا کنید. در این نوشتار به شیوه تست ریموت کنترل ویدئو پروژکتور خواهیم پرداخت، تا بتوانید به سهولت فرآیند عیب یابی و رفع ایرادات به وجود آمده را انجام دهید.

در صورت نیاز به مشاوره رایگان با نمایندگی تعمیرات ویدئو پروژکتور تماس بگیرید.

کار نکردن ریموت کنترل ویدئو پروژکتور

علت کار نکردن ریموت کنترل ویدئو پروژکتور چیست؟

ویدئو پروژکتورها در انواع سمینارها، کلاس های درس و غیره کاربرد بسیاری دارند. با استفاده از ریموت دیگر نیاز ندارید که هر بار برای اعمال دستورات خود تا کنار دستگاه بروید.

امروزه به لطف ریموت هایی که توسط فناوری مادون‌ قرمز عمل می کنند، امکان کنترل اکثر وسایل برقی از راه دور فراهم شده است. اما بعضی مواقع علی رغم فشردن دکمه های روی کنترل هیچ گونه پاسخی از وسایلی نظیر ویدئو پروژکتور دریافت نمی شود. در این حالت ممکن است ندانید که مشکل از جانب کنترل است یا خود دستگاه. دلایل کار نکردن ریموت کنترل ویدئو پروژکتور عبارت اند از :

  • خراب شدن برد دستگاه
  • تمام شدن باتری ریموت
  • آسیب رسیدن به ریموت کنترل
  • قفل شدن ریموت

تمام شدن باتری ریموت

در بسیاری مواقع راه حل رفع مشکل از کار افتادن ریموت بسیار ساده است و با تعویض باتری، دستگاه مجددا شروع به کار می کند. اشتباهی که اکثر افراد مرتکب می شوند این است که به هنگام تعویض، از باتری های کار کرده و کهنه استفاده می کنند که تاثیر چندانی بر بهبود عملکرد ریموت ندارند.

 بنابراین بهتر است که قبل از هر اقدامی یک جفت باتری تازه را داخل کنترل بیندازید و عملکرد آن را چک نمایید. در صورتی که مشکل رفع نشد، باید از راه کارهای دیگر برای حل مسئله استفاده کنید.

خرابی برد ویدئو پروژکتور

احتمال دارد که از کار افتادن ریموت به خاطر ایراداتی باشد که در دستگاه شما ایجاد شده است. برای عیب یابی می توانید ابتدا چشمی ویدئو پروژکتور را مورد بررسی قرار دهید. چنانچه مشاهده کردید که روی چشمی توسط آلودگی های محیطی پوشانده شده، آن را پاک کنید؛ زیرا از رسیدن سیگنال مادون قرمز به دستگاه جلوگیری می کند.

دومین ایرادی که منجر به کار نکردن ریموت کنترل ویدئو پروژکتور می گردد، خراب شدن برد الکترونیکی است. در صورت صدمه دیدن این قطعه مهم، پروژکتور هیچ سیگنالی را دریافت نمی کند. توصیه می شود که در این حالت وسیله خود را برای رفع نواقص به یک تعمیر کار مجرب بسپارید؛ زیرا تعمیر برد ویدئو پروژکتور یک کار تخصصی است و نیاز به مهارت فراوانی دارد.

آسیب رسیدن به ریموت کنترل

برای تست کردن ریموت و اطمینان یافتن از سالم بودن آن می توانید از رادیو کمک بگیرید. ابتدا رادیوی مورد نظر را روشن کرده و کنترل را به سمت آن بگیرید و یکی از دکمه ها را فشار دهید. چنانچه یک سری صداهای نویز از رادیو شنیده شود، بیانگر این است که ریموت کاملا سالم است و هیچ عیبی ندارد. اما اگر هیچ ری اکشنی از جانب رادیو نشان داده نشد، بیانگر صدمه دیدن کنترل است و باید اقدامات لازم در جهت تعمیر آن به عمل آید.

البته راه کار دیگری نیز برای تست سلامت کنترل وجود دارد و آن استفاده از دوربین موبایل می باشد. برای این کار باید نخست دوربین تلفن هوشمند خود را روشن کرده و آن را روبروی چشمی ریموت بگذارید. اکنون یکی از دکمه های کنترل را فشار دهید. چنانچه در قسمت چشمی ریموت یک نور رنگی را مشاهده کردید، نشان می دهد که دستگاه هیچ نقصی ندارد.

قفل شدن ریموت

اگر کلیدهای دستگاه را پشت سر هم فشار دهید، این امر منجر به قفل شدن پنل ویدئو پروژکتور می گردد. گاهی اوقات تنها قفل پنل فعال می شود و توسط ریموت می توانید دستگاه را ریست فکتوری کنید. اما در مواردی علاوه بر خود ویدئو پروژکتور، کنترل آن نیز قفل می شود. با کار نکردن ریموت کنترل ویدئو پروژکتور قادر نیستید هیچ ‌فرمانی به وسیله بدهید. پس ضروری است که آن را در اختیار یک کارشناس قرار دهید، تا از طریق نرم افزارهای مخصوص دستگاه را دوباره راه اندازی نماید.

البته در بعضی از برندها با فشردن دکمه های منفی و مثبت می توانید قفل ریموت را باز کنید. اما در صورتی که این روش عمل نکرد، تنها راه چاره این است که دستگاه را برای باز کردن قفل به یک فرد متخصص بسپارید.

3.3/5 (3 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید