اشتراک گذاری

چرا بدنه ی پروژکتور بیش از حد داغ می شود؟

ویدئو پروژکتور دستگاه پرمصرفی برای افرادی است که مرتبا همایش و سخنرانی های متعدد را برگزار می کنند. گاهی اوقات در مراکز آموزشی ساعات زیادی از روز ویدئو پروژکتور روشن باقی می ماند. در نتیجه  استهلاک و خرابی های مختلف در ساختار تشکیل دهنده ی پروژکتور امری طبیعی است. داغ شدن بیش از حد پروژکتور نیز یکی از مشکلات رایجی است که در اثر استفاده ی بی رویه از دستگاه نمایان می شود. البته چنین اتفاقی می تواند دارای علل مختلف دیگری نیز باشد. در ادامه شما را با تمامی دلایل داغی بیش از حد ویدئو پروژکتور آشنا می سازیم.

داغ شدن بیش از حد پروژکتور

دلایل داغ شدن بیش از حد ویدئو پروژکتور

دلایل داغ شدن بیش از حد ویدئو پروژکتور به دو دسته ی کلی تقسیم می شوند:

1. بی احتیاطی کاربر

بی احتیاطی کاربر عامل مهمی در ظهور حرارت بالای بدنه ی ویدئو پروژکتور است. اگر پروژکتور را در محل درستی نصب نکرده باشید؛ به سرعت شاهد داغ شدن بیش از حد دستگاه و حتی خاموشی اتوماتیک آن خواهید بود. نصب ویدئو پروژکتور باید به گونه ای باشد که دستگاه از 4 سمت خود در هوای آزاد قرار بگیرد. پروژکتور را پشت به دیوار نصب کنید. اغلب اوقات میانه ی سقف ساختمان برای قرار گرفتن ویدئو پروژکتور مناسب است.

2. خرابی های سخت افزاری

ورود هوای تمیز به ویدئو پروژکتور موضوع مهمی است که باید همواره به آن دقت شود. هر چند وقت یک بار فیلترهای پروژکتور را تمیز کنید و یا در صورت نیاز تعویض نمایید. تداخل ذرات موجود در هوا و یا گرد و غبارهایی که شاید چندان به نظر مهم نرسد؛ با نیروی برق ترکیب شده به راحتی کارایی پروژکتور را مختل می سازد.

از طرفی ممکن است لامپ موجود در پروژکتور باعث و بانی داغ شدن بیش از حد دستگاه باشد. در حال حاضر ویدئو پروژکتورها از لامپ های سنتی در کنار موتور سبک (light engine) استفاده می کنند. این لامپ ها هنگام فعالیت خود، حرارتی تولید می کنند که باید توسط فن دفع شود. زمانی که فن با حجم بالایی از حرارت رو به رو می شود، دستگاه هشدارها و ارورهای خاصی را به نمایش گذاشته و طی چند دقیقه به صورت اتوماتیک خاموش می شود. این حالت ممکن است منجر به ضعیف شدن و یا خرابی لامپ پروژکتور گردد. روند تعویض لامپ ویدئو پروژکتور را جدی بگیرید.

هزینه تعمیر مشکل داغی بیش از حد ویدئو پروژکتور

هزینه ی تعمیر مشکل داغ شدن بیش از حد پروژکتور بسته به نوع اختلال موجود در دستگاه تعیین می شود. همان طور که اشاره شد، گاهی اوقات ممکن است هیچ گونه تعمیر خاصی برای رفع حرارت بالای بدنه ی پروژکتور نیاز نباشد. تعویض فیلترهای ویدئو پروژکتور چندان هزینه بر نخواهد بود. اما در تعویض لامپ پروژکتور باید دقت داشته باشید. لامپ های بی کیفیت طی مدت زمان کوتاهی فعالیت کلی سیستم را از بین می برند. خاطر نشان می نماییم که نمایندگی تعمیرات ویدئو پروژکتور کلیه ی خدمات تخصصی خود را در سطح کیفی بی نظیری با مناسب ترین تعرفه ی قیمتی ممکن ارائه می نماید.

3/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید