اشتراک گذاری

چگونه گوشی و تبلت را به ویدئو پروژکتور وصل کنیم؟

وصل کردن گوشی و تبلت به ویدئو پروژکتور مسئله ای است که می تواند در محیط های آموزشی و شرکت های مختلف به امری ضروری تبدیل شود. اینکه شخصی بدون انتقال فایل مورد نظر خود از گوشی و تبلت به لپ تاپ و سپس اتصال لپ تاپ به پروژکتور، سند خاصی را به نمایش درآورد، سیستم کاری محیط های اداری را سرعت می بخشد. پس اگر یکی از کاربران ویدئو پروژکتورها هستید، ادامه ی این مقاله را از دست ندهید. مطمئنا روزی آشنایی با نحوه ی اتصال موبایل و تبلت به پروژکتور به دردتان می خورد.

وصل کردن گوشی و تبلت به ویدئو پروژکتور

وصل کردن گوشی و تبلت به ویدئو پروژکتور با کابل

برای وصل کردن گوشی و تبلت به ویدئو پروژکتور باید خروجی مخصوص تصویر در موبایل یا تبلت هوشمند مورد نظرتان وجود داشته باشد. در برخی از گوشی ها هم پورت Micro HDMI را می توانید بیابید؛ هم درگاه ویژه ی Micro USB. موبایل هایی دیگری نیز در بازار دیده می شوند که یک پورت واحد دارند که نقش این دو درگاه را ایفا می کند. به این پورت منحصر به فرد MHL گفته می شود. برای اینکه از حضور این پورت در گوشی خود مطلع شوید، باید به سراغ مطالعه ی مشخصات فنی آن بروید. اگر این پورت را پیدا کردید و قصد اتصال گوشی به پروژکتور را داشتید، باید یک تبدیل MHL به HDMI تهیه کنید. این تبدیل را که وصل کردید، سر HDMI آن را به پروژکتور اتصال دهید. در غیر این صورت تبدیل های Micro HDMI به HDMI را خریداری کنید.

البته امکان دارد پروژکتور قدیمی باشد و یا به هر دلیلی به جای HDMI دارای درگاه VGA باشد. در این حالت هم تبدیل MHL به VGA را انتخاب کنید. دقت کنید که تبدیل های اورجینال را تهیه نمایید. نمایندگی رسمی ویدئو پروژکتور با شعب متعدد خود می تواند شما را در مسیر یافتن این کابل های اورجینال یاری کنید. در هر حال زمانی که به طور مستقیم از کابل MHL به HDMI استفاده کنید، صدا را هم می توانید منتقل کنید. اما در غیر این صورت باید از یک کابل AUX یاری بگیرید و گوشی را به اسپیکر مجزایی متصل کنید.

شرایط برقراری اتصال موبایل به پروژکتور از طریق وایرلس

روش دیگر وصل کردن گوشی و تبلت به ویدئو پروژکتور ، استفاده از تکنولوژی وایرلس است. این روش مسلما از راهکار قبلی سرعت بیشتری دارد، اما باید پروژکتور مورد نظر نیز دارای قابلیت وای فای باشد. برای برقراری چنین اتصالی حتما می بایست یک دانگل وایرلس وجود داشته باشد تا ارتباط بین گوشی و پروژکتور شکل گیرد. در واقع براساس استاندارد میراکست HDMI می توان از طریق وای فای اتصال مورد استفاده را پدید آورد.

ممکن است برخی از پروژکتورها نیازی به دانگل هم نداشته و به صورت داخلی با امکانات سخت افزاری آماده ی اتصال به گوشی باشند. پیش از هر چیز وجود این دسته از قابلیت ها را باید بررسی کنید. بهترین راه این است که نوع پروژکتور را در سایت سازنده سرچ کرده و اطلاعات به دست آمده را به طور کامل مطالعه نمایید. اگر این ویژگی را در اطلاعات گوشی یافتید، طبق مراحل ذکر شده در بخش بعدی اتصال موبایل و تبلت به پروژکتور را شکل دهید.

نحوه ی استفاده از میراکست در اتصال گوشی و پروژکتور

نحوه ی استفاده از میراکست در اتصال گوشی و پروژکتور

برای وصل کردن گوشی و تبلت به پروژکتور ابتدا باید یک دانگل مخصوص تهیه کنید. دانگل های میراکست کانکتور HDMI دارند و به پورت تلویزیون یا پروژکتور اتصال پیدا می کنند. علاوه بر این در دانگل ها شاهد پورت های USB و Micro نیز خواهید بود. بخش کانکتور Micro USB برای تامین برق دانگل میراکست است.

موضوع تامین انرژی را می توان با استفاده از پاوربانک یا لپ تاپ نیز برطرف ساخت. در هر روی به محض اتصال دانگل میراکست به پروژکتور، تصویر پیش فرضی نمایان می شود که شما را در راستای برقراری اتصال گوشی یا تبلت به پروژکتور یاری سازد. این در شرایطی است که از قبل نرم افزار دانگل را روی موبایل یا تبلت وصل کرده باشید. کافی است نرم افزار را اجرا کنید. در صورتی که رمزی از شما خواسته شد، باید رمز مخصوص میراکست در صفحه پیش فرض را وارد کنید. پس از این کار نرم افزار اجرا شده در گوشی به راحتی مسیر انتقال اسناد به پروژکتور را هموار می سازد. این پروسه نیازی به اینترنت نیز نخواهد داشت.

کاربران محصولات اپل برای اتصال موبایل خود به پروژکتور می توانند مطلب نحوه اتصال آیفون به ویدئو پروژکتور را مطالعه فرمایند.

نمایندگی تعمیرات ویدئو پروژکتور

نمایندگی تعمیرات ویدئو پروژکتور مجموعه ای حرفه ای و فوق تخصصی است که در مسیر ترمیم و بازیابی انواع ویدئو پروژکتورهای موجود در بازار فعالیت می کند. اینکه اختلال درونی ویدئو پروژکتور مورد استفاده ی شما چیست، اصلا مهم نیست. کافی است با نمایندگی تعمیرات ویدئو پروژکتور تماس بگیرید تا در عرض مدت زمان کوتاهی شاهد تعمیر کارایی دستگاه باشید. کارشناسان ما با استفاده از تجهیزات فنی مدرن کلیه ی ایرادات احتمالی ویدئو پروژکتور را به بهترین شکل ممکن برطرف می نمایند.

3.5/5 (2 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩